Kelių policija atkreipia dėmesį: įsigaliojo Kelių eismo taisyklių pakeitimai

2014 m. spalio 11 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklių (toliau - KET) pakeitimai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. spalio 3 d. nutarimu Nr. 1086. Atkreipiame eismo dalyvių dėmesį į kai kuriuos naujai patvirtintus KET reikalavimus:

Naujienos data: 2014-10-15

Priimti nauji KET pakeitimai!

Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos parengtam Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimo projektui, kurio tikslas – įgyvendinti nuo š. m. liepos 1 d. įsigaliojusias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas ir ES direktyvos dėl saugesnių vaikiškų sėdynių naudojimo nuostatas.

Naujienos data: 2014-10-03

PRASIDĖJUS NAUJIEMS MOKSLO METAMS, LIETUVOS POLICIJA VYKDYS PREVENCINES PRIEMONES

Rugsėjo mėnesį, prasidėjus naujiesiems mokslo metams, visoje šalyje policijos pareigūnai vykdys prevencines priemones. Organizuojant policijos pareigūnų darbą, numatyta skirti sustiprintas policijos pajėgas eismo saugumui visuose keliuose užtikrinti. Pirmosiomis rugsėjo mėnesio dienomis bus organizuojamas policijos pareigūnų budėjimas prie bendrojo lavinimo mokyklų ir darželių. 

Naujienos data: 2014-09-01

Nuo 2014 m. liepos 1 d. įsigalioja LIETUVOS RESPUBLIKOS SAUGAUS EISMO AUTOMOBILIŲ KELIAIS ĮSTATYMO pakeitimai

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo reikalavimai dviratininkams ir dieną važinėti su šviesą atspindinčia liemene arba su įjungtais žibintais. Norime atkreipti dėmesį, jog reikalavimas numatytas, tik jeigu dviračiu važiuojate važiuojamąja kelio dalimi. Jeigu važiuosite dviračių taku ar kur nors kitur, kur pritaikyta dviračių eismui, tai šio reikalavimo nėra.

Naujienos data: 2014-07-01

Policija: pėstiesiems nebus jokių nuolaidų, jau nubaudėme daugiau kaip 15 tūkst.

Nelaimingų atsitikimų, kuriuose dalyvavo pėstieji, statistika negailestinga – per 10 mėnesių šalyje jų žuvo 68. Anot Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko Ramūno Matonio, pėstieji yra eismo dalyviai ir privalo laikytis Kelių eismo taisyklių (KET). To nedarantys, neturės jokių nuolaidų ir bus baudžiami.

Naujienos data: 2013-12-06

Ne tu vienas kelyje! FM99 ir BūkMatomas.lt!

Sutemus tamsiai apsirengę, atšvaitų neprisisegę pėstieji gatvėse yra praktiškai nematomi, bet vis tiek nemažai žmonių vis dar vengia prisisegti šviesą atspindinčią plokštelę. Tačiau Kelių eismo taisyklės ne rekomenduoja, bet reikalauja pėsčiuosius turėti atšvaitus, liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.

Naujienos data: 2013-10-22

Sertifikuoti atšvaitai - Lietuvos paštuose

Būkite matomi – pasirūpinkite savo ir savo artimųjų saugumu! Tamsus metų laikas jau visai ne už kalnų, tad jam būtina tinkamai pasiruošti. Juk prastomis oro sąlygomis ar tamsiu paros metu Jūsų mažąjį eismo dalyvį vairuotojai gali pastebėti tik tuomet, kai nelaimės jau neįmanoma išvengti... Atšvaitai garantuojantis Jūsų ir Jūsų vaikų saugumą - visuose Lietuvos pašto skyriuose.

Naujienos data: 2013-10-07

BūkMatomas.lt - parėmė Lietuvos neįgaliųjų draugijos rengiama šventę „Vienos žemės vaikai“


Šventei besibaigiant mažiesiems išdalintos Lietuvos neįgaliųjų draugijos remėjų, vaikų džiaugsmui neabejingų geradarių, dovanėlės – skanėstai, knygutės, žurnalai, BūkMatomas.lt sertifikuoti atšvaitai ir spalvoti balionai.

Naujienos data: 2013-06-03

Per savaitę Vilniuje nubausti 273 pėstieji

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai, rūpindamiesi pėsčiųjų eismo dalyvių saugumu, nuolat kontroliuoja kaip pėstieji laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Miesto gatvėse prižiūrima, kad nebūtų einama per kelio važiuojamąją dalį tam neskirtose vietose, kad pėstieji paisytų šviesoforų signalų, kad tamsiuoju paros metu dėvėtų atšvaitus. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 str. 1 d. pėstiesiems skiriama nuo 80-140 Lt bauda. 

Naujienos data: 2013-04-22

Tamsiuoju paros metu atšvaitas yra būtinas

Eismo įvykių, kuriuose žūsta pėstieji, akivaizdžiai padaugėja rudenį ir žiemą, spalio-sausio mėnesiais, esant sudėtingesnėms eismo sąlygoms. Pirmąją šių metų spalio savaitę tarp 7 eismo įvykiuose žuvusiųjų - 3 pėstieji (Vilniuje, Kauno ir Trakų rajonuose), 2 iš jų žuvo tamsiuoju paros metu. Dėl to labai svarbu pėstiesiems, dviračių vairuotojams, vadeliotojams naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus (ryškiaspalvę liemenę).

Naujienos data: 2012-11-15

Būtina perskaityti visiems!

Kiekvienais metais Lietuvoje užregistruojama daugiau nei 2000 eismo įvykių, į kuriuos patenka pėstieji. Per metus vidutiniškai žūsta 240 pėsčiųjų, daugiau nei pusė jų – tamsiu paros metu. Beveik visi pėstieji, eidami keliu tamsiu paros metu, neturi prie drabužių prisisegę atšvaito. Kelių eismo taisyklių reikalavimus neretai pamiršta ir dviratininkai bei vadeliotojai.

Naujienos data: 2012-09-01

Spąstai pėstiesiems – tamsiose perėjose

Kas dešimtas Lietuvoje tamsiuoju paros metu avarijoje žuvęs žmogus buvo pėsčiasis, partrenktas pėsčiųjų perėjoje. Ar jos saugios? Prisipažinsiu, praėjusią savaitę nepraleidau dviejų žmonių, einančių per perėją. Net nestabtelėjau, nes jų nemačiau. Buvo pavakarys, prietema ir bjauri dulksna, o jie perėjose išniro tarsi šešėliai iš niekur, kai nebeliko laiko nuspausti stabdžių pedalo.

Naujienos data: 2012-05-01