"BūkMatomas.lt" - atšvaitai yra pagaminti iš kokybiškos "3M ScotchliteTM" šviesą atspindinčios medžiagos, sertifikuoti SP, Švedijos techninių tyrimų instituto ir atitinka Europos sąjungos EN 13356 reikalavimus.
 

Atšvaitas nėra žaislas – tai asmens vizualioji saugumo priemonė:
·         jis turi būti pagamintas iš kokybiškų šviesą atspindinčių medžiagų;
·         turėti sertifikatą, tai yra atitikti Europos Sąjungos reikalavimus;
·         taip pat tinkamai dėvimas.
 
Jie gali būti minkšti, pagaminti iš šviesą atspindinčios medžiagos arba kieti, pagaminti iš prizminės struktūros plastiko (tai yra iš tūkstančio mažų mikroprizmių, kurios atšvaito viduje atspindį šviesą į pradinį jos šaltinį).
 

 

BūkMatomas“ atšvaitų gamyboje naudojama tik kokybišką Amerikos kompanijos "3M ScotchliteTM" šviesą atspindinti medžiaga. Būtina į tai atkreipti dėmesį, nes ne visi gamintojai laikosi kokybės reikalavimų ir siūlo atšvaitų kopijas, kurios atrodo kaip atšvaitai, bet yra pagaminti iš paprastos, pigios, plastikinės plėvelės.
 
Renkantis atšvaitų gamintoją būtina atkreipti dėmesį ne tik į mažiausią kainą, bet ir į kilmės šalį, gamyboje naudojamas šviesą atspindinčias medžiagas, gaminių kokybę garantuojančius sertifikatus. Pastebime, kad rinkoje dominuoja nesertifikuotos atšvaitų kopijos. Šios atšvaitų imitacijos yra bevertės, jų savikaina labai maža, jos iš esmės neatlieka savo funkcijos ir tokių būdų apgaunami užsakovai, bei jų vartotojai, eismo dalyviai. Labai svarbu į tai atkreipti dėmesį, nes įmonei platinančiai ES standartų neatitinkančius atšvaitus, gresia atsakomybė ir ji gali tik pakenkti savo įmonės įvaizdžiui.
 

"Būkmatomas" atšvaitai yra sertifikuoti SP, Švedijos techninių tyrimų instituto:
Atšvaitams- pakabukams, Sertifikato numeris 456802;      
Atšvaitams - juostelėms, Sertifikato numeris 456805;      
Atšvaitams - lipdukams, Sertifikato numeris 456803;      
Atšvaitams - žaisliukams Sertifikato numeris 456801;

Ką reiškia žymėjimas CE ir standartas EN13356?
 

   
   EN 13356
"BūkMatomas" atšvaitai yra kokybiški, turintys CE sertifikatą ir pažymėti CE ženklu.
CE ženklas suteikia tam tikros informacijos vartotojui, visų pirma apie tai, kad gaminys atitinka teisės aktuose jam nustatytus privalomus saugos reikalavimus ir kad yra praėjęs atitinkamas atitikimo saugos reikalavimams patikrinimo procedūras. Šis ženklas turi būti žymimas ant pakuotės ar gaminio, CE ženklas turi būti aiškiai matomas, įskaitomas ir nenutrinamas.
CE (EN 13356) žymėjimas patvirtina, kad vizualioji asmens apsaugos priemonė (atšvaitas) turi pakankamai atspindinčio paviršiaus ir gamyboje naudojamos medžiagos atitinka paskirtį. Mes rekomenduojame, dėvėti ir saugumo akcijoms naudoti, tik tuos šviesą atspindinčius produktus, kurie yra pažymėti šiuo sertifikavimo ženklu. Tai rodo, kad šis produktas yra sertifikuotas ir atitinka griežtus EN 13356 (atšvaitams) ir EN471 (gerai matomai aprangai) standartus.
 
Standartas EN 13356 nurodo optines atspindžio charakteristikas ir atspindžio ploto reikalavimus neprofesinio naudojimo drabužių priedams, kurie skirti matomumui gerinti. Neprofesinio naudojimo apranga skirta pėstiesiems, dviratininkams, vaikams, įvairiems sporto renginiams. Šio standarto tikslas apibrėžti minimalius reikalavimus, vizualioms saugumo priemonėms, kurios skirtos vizualiai informuoti apie šių priedų naudotojų buvimą, kai jie yra apšviečiami transporto priemonių tamsiame kelyje. Šis standartas netaikomas rūbams.

CE standarto EN 13356 minimalus šviesos intensyvumo koeficientas yra 400 C.I.L. (luminous intensity coefficient). „BūkMatomas.lt“ atšvaitai viršiją šį reikalavimą 2 ar net 3 kartus.
 
 
Standartas EN 13356 taikomas 3 tipų priedams.
Tipas 1: laisvai kabantiems priedams (tokiems, kaip mūsų pakabukai)
Tipas 2: nuimamiems priedams (tokiems, kaip mūsų atšvaitai juostelės- SlapWrap)
Tipas 3: klijuojami priedai (tokie, kaip mūsų lipdukai)
 
1 tipo priedų plotas turi būti nuo 15 iki 50 kv.cm. Jei 1 tipo priedai šviesą atspindį iš abiejų pusių, tai tokio priedo storis turi neviršyti 10 mm. Kiekvieno 2 ir 3 tipo priedų paviršiaus plotas turi būti ne mažesnis kaip 15 kv.cm.
 
Aukšto matomumo įspėjamajai aprangai (EN 471:2003)
Standartas EN 471 nurodo reikalavimus aukšto matomumo įspėjamajai aprangai, naudojamai darbo vietose, t.y. skirtoms profesinei veiklai.  Apranga, kuri atitinka šį standartą, gali vizualiai pranešti apie vartotojo buvimą ir yra skirta padidinti vartotojo pastebimumą bet kuriose apšviestumo sąlygose tiek dieną, tiek ir tamsoje, apšvietus transporto priemonės priekiniais žibintais.

Kaip pasirinkti teisingai?
 
 

Stebime rinką ir matome, jog Lietuvos rinkoje dominuoja nesertifikuoti atšvaitai. Vartotojams trūksta pakankamai informacijos ir neatkreipiamas dėmesys į tai, kaip turi atrodyti kokybiškas atšvaitas ir kaip juos tinkamai naudoti.
Pateiksime Jums keletą patarimų, kaip pasirinkti tinkamai ir išvengti apgaulės:
Vizualioji asmeninės apsaugos priemonė (atšvaitas – pakabukas, juostelė, lipdukas ir t.t.) turėtų būti pažymėtas ženklu CE ir EN 13356. Deja, tai ne visada garantuoja, kad informacija yra teisinga ir produktas yra sertifikuotas, nes klastotojai, daugiausiai iš Kinijos, žymi savo produktus labai panašiu ženklu, bet neatitinka Europos sąjungos standartų ir reikalavimų.
 
  
 
Mūsų produkcijai naudojama tik sertifikuota atšvaitinė medžiaga "3M ScotchliteTM". Patikrinkite ar ant atšvaito medžiagos yra lazeriu išgraviruotas šios įmonės ženklas, sudarytas iš trijų trikampiukų, taip pat ar yra šio gamintojo logotipai ant pakuotės. Šie žymėjimai patvirtina, kad gaminys yra pagamintas iš kokybiškos, visus reikalavimus atitinkančios, atšvaitinės medžiagos. Jei šių logotipų nėra, greičiausiai įsigijote atšvaito kopiją, toks daiktas tikrai nepadės Jums apsisaugoti ir būti matomiems tamsoje.

Taip pat atkreipkite dėmesį į produkto pavadinimą, dažnai atšvaitų kopijos vadinamos (tik susisukanti juostelė, priedas prie rūbų, atspindintis aksesuaras ir t.t.) tai daroma vengiant žodžio atšvaitas ir stengiantis apgauti vartotoją. Jūs galite juos dėvėti, kaip aprangos aksesuarus, bet nesitikėkite, kad jie jums padės apsisaugoti tamsoje.